top of page

Intro-pol

bindowanie wire-o

 •  kalendarzy

 •  notesów

 •  kołonotatników

 •  publikacji dla dzieci

 •  atlasów

spiralowy%20nowy%20bez%20cienia%20png%20
 • Bindowanie - wszystkie usługi w 1 miejscu!

Dla dobrej introligatorni poligrafia nie ma tajemnic. Dzięki zdobytej wiedzy realizujemy kompleksowe usługi bindowania dla drukarni czy wydawnictw na najwyższym poziomie. Bindowanie przemysłowe to proces złożony z wielu kroków, szczególnie jeśli chodzi o arkusze plano.  Poniżej prezentujemy usługi introligatorskie, które wykonujemy dla naszych klientów. Zakład produkcyjny Intropol wyposażony jest w nowoczesne maszyny do obsługi całego procesu bindowania.

 • Oprawa spiralna WIRE-O

Wykonujemy oprawy spiralne tzw. wire-o, które idealnie nadają się do łączenia kalendarzy wieloplanszowych i biurkowych, atlasów, instrukcji, notesów, kołonotatników, planerów i innych wydawnictw użytkowych. Oferujemy oprawę w spiralę metalową WIRE-O z opcjonalnym pokryciem nylonowym wraz z kolorem oraz oprawę w spiralę wkręcaną plastikową PVC. Zaletami oprawy spiralnej PVC są bezpieczeństwo, wygoda użytkowania, atrakcyjna cena oraz wytrzymałość. 

 • Cięcie arkuszy papieru

Cięcie i krojenie arkuszy to podstawowy proces introligatorski. Do precyzyjnego dzielenia materiału wykorzystujemy wysokiej klasy krajarki (gilotyny). Wykonujemy wszelkie rodzaje cięcia : wstępne do falcowania, cięcie wstępne kalendarzy wieloplanszowych oraz cięcie na gotowo do odpowiedniego formatu. 

 • Falcowanie i perforacja automatyczna

Nasza falcerka składa arkusze do 32 stron, a następnie są one automatycznie podawane do perforatora. Dzięki tak innowacyjnemu rozwiązaniu jako jedna z nielicznych introligatorni mamy możliwość zaoferować naszym klientom dodatkową usługę perforowania grzbietu bezpłatnie. Ponadto możemy wykonać jednocześnie perforację narożnika lub potraktować perforację narożnika jako zupełnie odrębną usługę. 

 • Bigowanie

Bigowanie jest istotnym elementem w pracy z papierem o wysokiej gramaturze jak np. teczki reklamowe. Maszyna wykonuje tzw. big, czyli "wgniecenie", które pozwala na łatwe złożenie czy otwieranie produktu. Bigujemy również okładki do wyrobów książkowych. Bigowaniu poddajemy także kalendarze biurkowe typu piramidka (stojak), a także plecy do kalendarzy trójdzielnych. 

 • Zszywanie i klejenie

Zszywanie i klejenie dotyczy produktów wieloplanszowych jak np.: kalendarz ścienny, folder reklamowy, Idealnie pasującą do tego usługą jest mikroperforacja grzbietowa, ułatwiająca wyrywanie kartek np. z kalendarza. Klejenie jest bardzo popularną metodą przy wykonywaniu kalendarzy trójdzielnych. Używamy atestowanych bezzapachowych klejów introligatorskich, które są wytrzymałe i przyjazne dla środowiska.

 • Kaszerowanie

Na specjalne życzenie klienta możemy wykonać kaszerowanie. Kaszerowanie m.in.: służy do oklejenia okładek produktów książkowych, wykonywania główek płaskich do kalendarzy trójdzielnych, do oklejania reklam stojących tzw. standów. Zadaniem kaszerowania jest usztywnienie zadrukowanego papieru, kredy, kartonu, płótna introligatorskiego.

 • Sztancowanie

Sztancowanie polega na wycinaniu dowolnych, najbardziej finezyjnych i skomplikowanych kształtów z materiałów miękkich, takich jak papier, karton, tektura. Wykonujemy wykrawanie danego wzoru, kształtu czy produktu zgodnie z projektem klienta . Klient może, ale nie musi dostarczać formy do sztancowania (wykrojnika), gdyż wykonujemy to we własnym zakresie. 

 • Kompletowanie automatyczne

Nasza introligatornia zapewnia wszystkie usługi w jednym miejscu. Państwo przysyłacie arkusze plano, a my wysyłamy gotowe produkty w pudełkach.  To wygoda, spokój, szybkość i oszczędność i pieniędzy. Możemy to zapewnić m.in.: dzięki kompletowaniu automatycznemu na wieżach pionowych Horizon i liniach poziomych Muller Martini.

form.png
Sprawdź czy możemy zrealizować Twoje zamówienie taniej i szybciej? Zadzwoń: 
nowe logo 2020 png.png

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "INTRO-POL"

HRAPKOWICZ ZDZISŁAWA

32-651  Nowa Wieś

ul.  Dworska 9A

TEL: +48 33 845 43 44

KOM: +48 602 760 775

Jest po 16:00? Zostaw namiar a oddzwonimy:

oferujemy najbardziej trwałą i estetyczną formę bindowania: 

bindowanie spiralą wire-o

bottom of page